Достапни линкови

Ослободени тројцата опозициски лидери во Русија


Сергеј Удалтсов
Тројца опозициски лидери се ослободени откако беа приведени во саботата поради одржување на ненајавени протести во Москва. Лидерите Алексеј Навалну , Сергеј Удалтсов и Илија Јашин беа ослободени денеска и од своите поддржувачи пречекани со аплауз. Едниот од нив е казнет со парична казна додека другите двајца на 30 октомври очекуваат пресуда за обвинението.
XS
SM
MD
LG