Достапни линкови

Авганистан - Талибанци застрелале 5 цивили


Архивска фотографија.
Авганистански Талибанци убиле пет цивили кои патувале со автобус во источната авганистанска провинција Газни. Талибанските милитанти го запреле автобусот со кој се превезувлае цивилите и ги убиле на самото место. Полицијата ги открила телата кои биле оставени на патот. Тамошните власти велат дека убиените се припадници на малцинската етничка група Хазари.
XS
SM
MD
LG