Достапни линкови

Временска прогноза-облачно и врнежливо


Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и ретка појава на грмежи.

Во западните делови врнежите ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 литри на метар квадратен. Ќе дува умерен до засилен, а на места повремено силен јужен ветер со брзина над 80 километри на час.

Температурата се движи од 15 до 21 степен.

Во Скопје слично време, со дневна температура до 19 степени.
XS
SM
MD
LG