Достапни линкови

Берлускони осуден на 4 години затвор


Судот во Милано денеска му изрече казна затвор од 4 години на бившиот премиер на Италија Силвио Берлускони за затајување данок. Се очекува Берлускони да поднесе жалба на оваа првостепена пресуда. Берлускони е обвинет за малверзации со правата за емитување на американски филмови на неговите телевизии, преку оф шор компании, со што избегнувал плаќање даноци.
XS
SM
MD
LG