Достапни линкови

Нарушување на прекин на огнот во Сирија


Серија судири во Сирија го наруши прекинот на огнот воспоставен меѓу бунтовниците и владата по повод Курбан Бајрам.
Меѓународниот пратеник Лакдар Брахими изјави дека се надева оти 4 дневниот прекин на огнот може да биде почеток на процесот за крај на 19 месечниот конфликт. Денеска, посматрачите јавуваат дека конфликти избувнале кај воена база на северот на земјата и во предградие на Дамаск.
XS
SM
MD
LG