Достапни линкови

Земјотрес од 5 степени во јужна Италија


Илустрација: Пејзаж во јужна Италија.
Земјотрес со јачина од 5 степени ја погоди јужна Италија. Полицијата соопшти дека болницата во малото гратче Мормано била евакуирана поради превентивни причини, откако на ѕидовите биле забележани пукнатини. Нема информации за повредени или за поголема материјална штета.
XS
SM
MD
LG