Достапни линкови

Примирје во Појасот Газа


Појасот Газа
Во Појасот Газа денеска стапи во сила неформално примирје меѓу палестинските власти и израелската армија. Во изминативе денови милитантите истрелале неколку гранати на територијата на Израел при што неколкумина луѓе биле ранети. Израелската армија одговори со воздушни напади во кои загинале неколку палестински милитанти.
XS
SM
MD
LG