Достапни линкови

Во Црна Гора состанок на министрите за финансии од регионот


Финансиската иднина на регионот е главна тема на денешниот состанок во Милочер, Црна Гора, на миснистрите за финансии на земјите од Југоисточна Европа. Најавено е присуство на претставници на Македонија, Србија, Црна Гора, Косово, Хрватска, Романија, Бугарија, БиХ, Република Српска и Албанија.
XS
SM
MD
LG