Достапни линкови

Прв пораз на Реал Мадрид во Лигата на шампиони


Фудбалерите на Борусија синоќа во Дортмунд го совладаа Реал од Мадрид со 2:1 во рамките на Лигата на шампионите. Во другиот натпревар од оваа група Ајакс го победи Манчестер Сити со 3:1.
Во преостанатите натпревари од синоќа постигнати се следните резултати:
Зенит- Андерлехт 1:0
Динамо Загреб- ПСЖ 0:2
Монпеље- Олимпијакос 1:2
Малага- Милан 1:0
Порто- Динамо Киев 3:2
Арсенал- Шалке 0:2
Наредните натпревари од Лигата се играат на 6 и 7 ноември.
XS
SM
MD
LG