Достапни линкови

Најмалку 8 луѓе загинале во Ирак


При напади на милитанти во Ирак денеска загинале најмалку 8 луѓе од кои двајца војници и еден полицаец. Ирачките власти соопштија дека станува збор за одделни бомбашки самоубиставени напади и пукање од возило во движење.
XS
SM
MD
LG