Достапни линкови

Убиени милитанти во Татарстан


Најмалку тројца милитанти денеска се убиени во Татарстан, соопштија денеска руските власти. Во нивнито соопштение е наведено дека при вооружената престрелка загинале и двајца припадници на федералните безбедносни служби.
Убиените милитанти биле осомничени за напад на исламскиот верски лидер во Татарстан кој се случил летово.
XS
SM
MD
LG