Достапни линкови

Најмалку тројца милитанти загинале во Пакистан


Најмалку три луѓе загинале во пакистанската погранична област при напад на беспилотно летало. Локалните власти соопштија дека нападот се случил во главниот град на северен Вазиристан. При нападот биле испукани две ракети од која едната завршила во куќа каде што се претпоставува дека биле сокриени милитанти а другата завршила во автомобил паркиран во близина на куќата.
XS
SM
MD
LG