Достапни линкови

Погребан ирански дисидент


Стотици граѓани вклучувајќи високи полиитичари деенска присуствуваа на погребот на иранскиот шитски верник и дисидент Ахмад Габел. Тој почина вчера по долго боледување. Тој се разболе во затвор и летово беше пуштен на домашно лекување. Тој отслужуваше 20 месечна казна затвор поради ширење на пропаганда против иранскиот режим.
XS
SM
MD
LG