Достапни линкови

Серија израелски напади врз Газа


Израелските сили извршија серија воздушни напади врз Појасот Газа како одмазда на истреланите ракети од палестинските милитанти врз јужен Израел.
При тоа, еден палестинец бил убиен, а биле ранети тројца. На власт во Газа е исламската милитантна група Хамас.
XS
SM
MD
LG