Достапни линкови

Шахтјор го изненади шампионот Челзи


Челзи слави по освојувањето на Лигата на шампиони минатата сезона
Фудбалерите на Челзи, кои ја бранат титулата во Лигата на шампионите, се поразени синоќа на гостувањето кај украинскиот претставник Шахтјор со 2:1. Во другите натпревари се постигнати следните резултати:
Спартак Москва- Бенфика 2:1
Нордсјеланд- Јувентус 1:1
Лил- Баерн 0:1
Барселона- Селтик 2:1
БАТЕ Борисов- Валенсија 0:3
Галатасарај- Клуж 1:1
Манчестер Јунајтед- Брага 3:2
Мечевите во другите четири групи се играат вечер.
XS
SM
MD
LG