Достапни линкови

Гаспром најави зголемено производство на гас


Рускиот гигант Гаспром денеска соопшти дека ќе покрене производство на ново гасно поле во северниот дел на Русија, наречено Бованенсковској. Во соопштението е наведено дека со таа одлука ќе се исполни планот на комапнијата за зголемен извоз во Европа. Од таму веќе е спроведена гасоводна мрежа од која дирекно ќе се снабдува Европа.
XS
SM
MD
LG