Достапни линкови

Сириска граната погоди болница во Турција


Противвоздушна граната, истрелана од Сирија, погодила здравствен центар во турскиот округ Хатај, јавува турската телевизија Си-ен-ен турк.За сега нема информации за евентуални жртви. Турската армија најави дека ќе одговара системски со артилериски оган во секој инцидент откако пред три недели сириска ракета погоди станбена зграда на турска територија, при што загинаа 5 жители на турскиот град Акчакале, а 13 беа ранети.
XS
SM
MD
LG