Достапни линкови

Консултации на грчката влада за новите мерки за штедење


Андонис Самарас
Грчкиот премиер Андонис Самарас денеска ќе има состанок со коалиционите парнтери околу новите мерки за штедење. Грчката влада настојува до средината на ноември да бидат изгласани во парламентот натамошните мерки за штедење и новите структурни реформи, со што би ја добила наредната транша од финансиската помош во износ од 31,5 милијарди евра и би избегнала банкрот.
XS
SM
MD
LG