Достапни линкови

Нова серија инциденти во Багдад, 7 загинати


Во неколку одвоени напади и експлозии на бомби, денеска во Багдад, загинале најмалку 7 лица, а над 20 биле повредени. Слична серија инциденти во Багдад имаше и во изминатата сабота, кога беа убиени над 10-тина луѓе.
XS
SM
MD
LG