Достапни линкови

Еjпл денеска го промовира мини Ајпедот


Американската корпорација Ејпл денеска ќе го промовира новиот помал и поефтин Ајпед. Ејпл досега не соопшти како ќе изгледа новиот Ајпед, но се очекува многу помал екран и цена од околу 250 до 400 долари. Од април 2010-та, кога беше промовиран Ајпедот, досега се продадени околу 84 милиони.
XS
SM
MD
LG