Достапни линкови

Шефот на Би Би Си на сослушување во Парламентот


Генералниот директор на Би Би Си Џорџ Интвистл денеска ќе се соочи со сослушување во британскиот парламент во врска со случајот со славниот забавувач Џими Севил, кој бил педофил. Според полицијата, Севил веројатно злоупотребил околу 200 девојчиња. Би Би Си покрена истрага за овој случај, како и за забраната на документарецот во кој станувало збор за педофилијата на Севил, кој почина лани на 84 години.
XS
SM
MD
LG