Достапни линкови

23 октомври- Ден на македонската револуционерна борба


По повод одбележувањето на 23 Октомври -Денот на македонската револуционерна борба Делегација на Собранието на Република Македонија ќе положат цвеќе на Споменикот на основачите на Внатрешната македонска револуционерна организација во Паркот „Жена борец“.
Ќе биде положеноцвеќе и пред бистата на Споменикот на Васил Стојанов Аџиларски во Миладиновци, а во чест на празникот ќе се одржи четвртиот традиционален турнир во мал фудбал во Гази Баба.
XS
SM
MD
LG