Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево и ветровито


Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб ветер претежно од северен правец. Изутрина ќе биде посвежо.Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната 18 до 25 степени.Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе се искачи до 23 степени.Во наредните денови продолжува стабилно, суво и топло време, а за време на викендот се очекува извесно зголемување на облачноста и со услови за локални врнежи од дожд.
XS
SM
MD
LG