Достапни линкови

Ештон во петдневна посета на Блискиот Исток


Еврокомесарот за надворешни работи Кетрин Ештон денеска ја започнува петдневната посета на Блискиот Исток при што ќе престојува во Либан, Израел и на палестинската територија. Во соопштението од Брисел е наведено дека Ештон ќе го посети и кампот за бегалци во северниот дел на Јордан, каде што се сместени 36 илјади Сиријци.
XS
SM
MD
LG