Достапни линкови

Тачи најави нова средба со Дачиќ следниот месец


Косовскиот премиер Хашим Тачи изјави дека состанокот со српскиот колега Ивица Дачиќ бил тежок, но конструктивен. Тој додаде дека очекува со оваа средба да биде испратена порака до Белград, дека без адекватна политика кон Косово, Србија и понатаму ќе биде изолирана. Тој потврди дека идните состаноци меѓу двете страни би можеле да се одржат веќе следниот месец.
XS
SM
MD
LG