Достапни линкови

Судири меѓу израелски сили и палестински милитанти


Израелски сили денеска во Појасот Газа се судриле со палестински милитанти, соопшти израелското министерство за одбрана. Се наведува дека израелските војнци нападнале палестинска позиција од каде што било извршено гранатирање врз една патрола на израелска територија. Во израелскиот напад неколку палестински милитанти биле убиени.
XS
SM
MD
LG