Достапни линкови

Премиерот Груевски во Рим


Никола Груевски
Премиерот на Македонија Никола Груевски денеска ќе престојува во работна посета на Италија. Како што соопшти владината прес служба, тој во Рим ќе се сретне со италијанскиот премиер Марио Монти.
XS
SM
MD
LG