Достапни линкови

Десетици повредени во протестите во Кувајт


Медиумите јавуваат за повредени и приведени во протестите во Кувајт против измените на изборниот законик. Полицијата соопшти дека 11 припадници на безбедносните сили биле повредени во протестите додека според за сега неверификувани извори, десетици демонстранти биле повредени. Маршови се одржаа на неколку места во Кувајт во неделата против измените на изборниот закон пред изборите на 1 декември.
XS
SM
MD
LG