Достапни линкови

Јанукович ќе се сретне со Путин во Москва


Украинскиот претседател Виктор Јанукович ќе се сретне со неговиот руски колега Владимир Путин во Москва денеска. Според прес службата на руската влада, разговорите ќе се фокусираат на билатералната соработка меѓу Украина Русија во сферите на енергетика, транспорт и употреба на нуклеарна енергија за мировни цели.
XS
SM
MD
LG