Достапни линкови

Времето денеска сончево


Времето денеска ќе биде сончево со ала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Метеролозите предвидуваат дека дневните температури ќе бидат во интервалот од 17 до 24 степени целзиусови. Во Скопје слично време со температури до 23 степен
XS
SM
MD
LG