Достапни линкови

Киднапиран опозициски активист во Киев


Еден од руските опозициски лидери обвинети за организирање на масовни протести и немири
Опозициските пратеници тврдат дека руски опозициски активист Леонид Развојхајев е киднапиран во Киев. Последен пат активистoт бил виден како разговара со инспектори кои го обвинуваат за подготвување на масовни протести. Пратеникот Илја Пономарев изјави за новинската агенција Интерфакс дека Развозхајев бил киднапиран откако ја напуштил канцеларијата на комесарот за бегалци на Обединетите Нации во Киев.
XS
SM
MD
LG