Достапни линкови

Борисов утре во посета на Албанија


Бугарскиот премиер Бојко Борисов утре ќе пристигне во Албанија на покана на неговиот колега Сали Бериша. Во соопштението од кабинетот на Бериша, е наведено дека предвидено е на средбата да бидат потпишани три билатерални договори.
Во рамките на посетата на премиерот Борисов утре ќе се одржи албанско-бугарски економски форум, на кој свои обраќања ќе имаат премиерите на двете земји.
XS
SM
MD
LG