Достапни линкови

Најмалку 49 милитанти убиени во Дагестан


Рускиот национален антитерористички комитет соопшти денеска дека во голема операција што е спроведена на северниот дел на Кавказот со помош на федереалната безбеносна служба и министервото за внатрешни работи биле убиени 49 милитанти. Операцијата била спроведена во Кабадрино и Дагестан. Претходно рускиот претседател Владимир Путин ги пофали разузнавачките и безбедносните служби за добро сработената работа со справувањето со милитантите.
XS
SM
MD
LG