Достапни линкови

Временска прогноза- сончев ден


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните источни предели ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Температурата ќе се движи од 15 до 23 степени.
Во Скопје и околината сончево време, со температура до 24 степени.
XS
SM
MD
LG