Достапни линкови

Уапсени демонстранти во Баку


Полицијата во Баку уапси најмалку 30 демонстранти во обид да ги спречи протестите на опозицијата и младинските групи кои бараат распуштање на азербејџанскиот парламент. Дописниците сведочат дека полицијата интервенирала во рок од 10 минути откако претходно ги предупредила демонстрантите дека гратските власти не го одобриле протестот.
XS
SM
MD
LG