Достапни линкови

Шестмина полицајци убиени во Авганистан


Шестмина авганистански полицајци биле застрелани од нивни колеги во југот на земјата. Убиствата се случиле во градот Герешк во провинцијата Хелманд. Инцидентот е последен од серија напади меѓу припадници на безбедносните сили во земјата. Талибанските милитанти ја превземаа одговорноста за организирање на нападот, тврдејки дека биле убиени осуммина полицајци на кои им било одземено оружјето.
XS
SM
MD
LG