Достапни линкови

Насилни протести во Панама


Деветгодишно момче загина во насилните протести во Панама. Неколкумина жители и припадници на полицијата се повредени во вториот по големина град во земјата Колон. Демонстрациите започнаа во знак на протест против продажбата на државен имот. Критичарите сметаат дека станува збор за неодговорен потег на власта со кој се планира намалување на дефицитот и покривање на државните расходи.
XS
SM
MD
LG