Достапни линкови

Панета: Сајбер просторот е бојното поле на иднината


Сајбер просторот е бојното поле на иднината, изјави американскиот секретар за одбрана Леон Панета во Вашингтон. Компјутерските системи на американските банки во последно време се мета на напад на хакери, за кои се претпоставува дека се од Иран. Сајбер нападите, за кои одговорноста ја превзема групата Борците на Из – Ад ДинАлкасам, се одговор на анти/исламско видео кое се најде на “Јутуб”
XS
SM
MD
LG