Достапни линкови

Експлозија во Бејрут: најмалку 8 мртви и 80 ранети


Бејрут
Најмалку осум луѓе загинале, додека околу 80 други биле ранети во денешната експлозија на автомобил бомба во Бејрут, јави либанската агенција АНИ. Се прецизира дека експлозијата се случила на 200 метри од канцеларијата на една опозициска христијанска партија која е против режимот на сиријскиот претседател Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG