Достапни линкови

Турските сили возвратиле на сириско гранатирање


Турската армија возвратила откако два проектила од Сирија паднале на турска територија, јави турската телевизија ТРТ, без да прецизира каде се случил инцидентот. Турската армија веднаш одговара со артилериски оган по секој случај на сириско гранатирање, откако на 3 октомври петмина жители на турскиот град Акчакале беа убиени и 13 ранети кога проектил испукан од сириска територија падна врз зграда.
XS
SM
MD
LG