Достапни линкови

Состанок меѓу Ештон, Дачиќ и Тачи


Кетрин Ештон
Во Брисел денеска се одржува состанок меѓу српскиот премиер Ивица Дачиќ, премиерот на Косово Хашим Тачи и високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност Кетрин Ештон. Претходно Ештон одвоено разговараше со Дачиќ и Тачи. Европската унија е посредник во преговорите меѓу Белград и Приштина.
XS
SM
MD
LG