Достапни линкови

Експлозија во Бејрут, не е познат бројот на жртвите


Бејрут, 19.10.2012
Силна експлозија одекнала денеска во центарот на Бејрут, која, според медиумите, била предизвикана од автомобил бомба. Најмалку две лица загинале, а околу 20 биле повредени, но сеуште нема официјална потврда за бројот на жртвите, ниту кој стои зад експлозијата.
XS
SM
MD
LG