Достапни линкови

ЕУ е сериозно загрижена од иранската нуклеарна програма


Лидерите на Европската Унија денеска изразија сериозна загриженост во врска со иранската нуклеарна програма и од фактот што Техеран одбива да соработува со инспекторите на Меѓународната агенција за атомска енергија. Европскиот совет најави дека ќе го зголеми притисокот врз Иран се додека таа земја не престане да ги крши меѓународните обврски.
XS
SM
MD
LG