Достапни линкови

Британија против зголемувањето на буџетот на ЕУ


Велика Британија ќе блокира секаков договор на Европската Унија во врска со буџетот доколку тој биде во спротивност со националните интереси ма земјата, изјави денеска во Брисел британскиот премиер Дејвид Камерон. Добро е да се има договор, но не се прифатливи драстични зголемувања на буџетот на Европската Унија во време кога буџетите на државите треба да се кратат, истакна Камерон.
XS
SM
MD
LG