Достапни линкови

Во експлозија во Авганистан загинале 15 цивили


Најмалку 15 цивили загинале, повеќето жени и деца, при денешната експлозија на бомба на патот во северен Авганистан. Полицијата соопшти дека во инцидентот имало и 20-тина повредени. Засега никој не ја превзел одговорноста за експлозијата.
XS
SM
MD
LG