Достапни линкови

Северна Кореа и се закани на Јужна Кореа


Северна Кореа денеска се закани дека ќе изврши воен напад врз Јужна Кореа доколку нејзини активисти го реализираат планот и во идната недела испуштат балони со пропаганден материјал во кој се осудуваат севернокорејските власти. Противниците на режимот во Пјонгјанг редовно испраќаат вакви материјали во Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG