Достапни линкови

Ранети 28 турски војници


Во напад на курдските бунтовници кои вчера подметанле бомба во дел на гасоводот во источна Турција биле ранети 28 турски војници, соопштија локалните власти, прецизирајќи дека во моментот на експлозијата на гасовдот преку кој се транспортира гас од Иран, во близина минувало возило со војници.
XS
SM
MD
LG