Достапни линкови

Напад на Ал Каеда во Јемен


Во јужен Јемен денеска биле убиени десет јеменски војници и 11 припадници на Ал Каеда откако тие извршиле напад врз една воена база. Нападот започнал со упад на автомобил бомба во базата по што дошло до престрелка. Вчера во напад извршен со американско беспилотно летало биле убиени најмалку седуммина припадници на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG