Достапни линкови

Николиќ сака да посредува за спорот со СПЦ


Српскиот претседател Томилсав Николиќ и предлага на Македонија разговори за надминување на повеќегодишниот спор меѓу српската и македонската православна црква. Во изјавата за телевизијата „Сител“ Николиќ рече дека Македонија во него има соговорник од српска страна и дека е подготвен да разговара за односот меѓу Српската православна црква и Мкедонија.
XS
SM
MD
LG