Достапни линкови

12 милиони награда за членови на Ал Каида во Иран


Американскиот Стејт Департмент понуди 12 милиони долари награда за две лица за кои се смета дека се членови на Ал Каеда кои оперираат во Иран. Стејт Департментот рече дека тие испраќаат екстремисти во Ирак и во Авганистан. Ам,ериканската влада рече дека Иран и овозможува на Ал Каеда територија за „слободно оперирање“.
XS
SM
MD
LG